Hory hlásí přes 100 cm sněhu

Hory hlásí přes 100 cm sněhu
15.12.2010
Na horách leží na mnoha místech více než metr sněhu

Naše hory hlásí velice dobré sněhové podmínky, sněhová pokrývka se na mnoha místech pohybuje kolem jednoho metru sněhu a na některých místech tuto hranici i překračuje. V dalších dnech nic nenasvědčuje tomu, že by se sněhové podmínky měly horšit, spíše naopak. Svahy pokrývá většinou kolem 20 cm nového sněhu. Pro zajímavost, v nížinách leží kolem 10 cm, ve středních polohách kolem 20 až 30 cm a ve vyšších polohách kolem 40 až 50 cm.

Přes jeden metr sněhu hlásí Jizerské hory a to na Desné, Tanvaldském Špičáku a Severáku. V Krkonoších leží přes metr sněhu v Rokytnici nad Jizerou, Harrachově a Černé hoře. V Orlických horách mají přes metr sněhu Říčky v O.h. a Zdobnice. V Jeseníkách na Pradědu leží až 150 cm, na Filipovce 120. V Beskydech hlásí Lysá hora 110 cm, Rališka 100 cm, Pustevny 75 cm. Na Šumavě a Vysočině leží kolem 70 cm. Na Klínovci v Krušných horách leží 110 cm, jinde kolem 90 cm.

Sněhu na horách je dostatek a lyžařská střediska budou o nadcházejícím víkendu z větší části otevřena. Jedete na hory, a chcete dostávat předpověď na mobil přes SMS každý den?

frame-scrollup