Hory a severovýchod území zasáhne sněžení

Hory a severovýchod území zasáhne sněžení
11.10.2015
V brzkých ranních hodinách v pondělí začne od východu sněžit, teploty se po celý týden udrží velmi nízko

Počasí v průběhu týdne bude ovlivňovat tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry a od východu k nám bude proudit studený vzduch. Dočkáme se tak na horách a místy i ve středních polohách prvního výraznějšího sněžení v této sezóně.

V pondělí bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, na severovýchodě zataženo, od středních poloh s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Ranní teploty klesnou v Čechách na 1 až -3 °C, na Moravě na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na severovýchodě na 3 °C. Vát bude mírný, na Moravě místy až čerstvý severovýchodní vítr.

V úterý bude polojasno, na severovýchodě zpočátku ještě místy až oblačno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, na jihu ojediněle až na 10 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve středu bude polojasno až oblačno, přechodně místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme většinou oblačno, během dne přechodně místy s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

V pátek očekáváme zpočátku polojasno, postupně od severu přibývání oblačnosti a později místy s přeháňkami, na horách většinou sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách většinou se sněžením. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. října, naznačuje oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách většinou se sněžením, ke konci týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 6 až 2 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 7 až 11 °C, postupně na 4 až 8 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup