Horko, 30 °C už o tomto víkendu

Horko, 30 °C už o tomto víkendu
26.06.2020
Máme před sebou velmi teplý víkend, denní maxima se budou pohybovat mezi 26 až 30 °C a na některých místech se tak může jednat o první letošní tropický den. Počasí bude proměnlivé s přeháňkami a bouřkami.

V noci na sobotu bude jasno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Na východě až oblačno s doznívajícím deštěm a s bouřkami, ojediněle i silnými. Teploty klesnou na 15 až 11 °C. Vát bude slabý jižní vítr. Během soboty bude zpočátku jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Během dne postupně oblačno a místy s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 26 až 30 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V noci na neděli bude oblačno, místy s přeháňkami, během noci ubývání oblačnosti a srážek. Teploty klesnou na 17 až 13 °C. Vát bude slabý západní vítr. Během dne zpočátku jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Odpoledne od západu začne počasí ovlivňovat zvlněná studená fronta, která přinese přibývání oblačnosti s deštěm nebo s přeháňkami, místy i s bouřkami. Teploty vystoupí na 26 až 30 °C. Vát bude mírný západní vítr.

frame-scrollup