Horké počasí překazí v pondělí studená fronta

Horké počasí překazí v pondělí studená fronta
25.08.2016
Hned na začátku týdne pokazí slunečné a teplé počasí zvlněná studená fronta od západu, během pondělí bude zpočátku ještě slunečno, od západu však začne přibývat oblačnosti, postupně místy i s přeháňkami a s bouřkami.

Hned na začátku týdne pokazí slunečné a teplé počasí zvlněná studená fronta od západu, během pondělí bude zpočátku ještě slunečno, od západu však začne přibývat oblačnosti, postupně místy i s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C, na západě okolo 27 °C. Od západu postupně ochlazování.

Od úterý do pátku bude počasí ovlivňovat tlaková výše, po jejíž zadní straně bude nad naše území proudit od jihu teplý vzduch, očekáváme většinou polojasno, jen v úterý zpočátku ještě ojediněle oblačno s doznívajícími přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 20 až 24 °C, postupně na 24 až 28 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C.

frame-scrollup