Holomrazy přinesou denní maxima k -5 °C

Holomrazy přinesou denní maxima k -5 °C
27.12.2015
Po delším čase se na naše území vrátí zima. Zpočátku to budou však jen holomrazy a sněžení by se mělo začít vyskytovat až na začátku druhého lednového týdne.

Po delším čase se na naše území vrátí zima. Zpočátku to budou však jen holomrazy a sněžení by se mělo začít vyskytovat až na začátku druhého lednového týdne. Prognózy předpovědních modelů na toto období jsou však velmi rozdílné, takže se klidně může stát, že nastane teplejší varianta a místo sněhových vloček budou padat kapky deště. Předpověď na toto období budeme ještě upřesňovat.

V pondělí a v úterý bude polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí v pondělí na 6 až 10 °C, při nízké oblačnosti na 5 °C a v úterý na 2 až 6 °C. Vát bude v pondělí slabý západní vítr, v úterý pak slabý proměnlivý vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ve středu zpočátku zejména v Čechách místy oblačno. Ranní teploty klesnou ve středu na 1 až -3 °C, ve čtvrtek na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 0 až 4 °C a ve čtvrtek na -2 až 2 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, na západě přechodně se zvětšenou oblačností a se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 4. ledna je, co se týče prognózy předpovědních modelů značně nejistý. Očekáváme v první polovině týdne zataženou oblohu se sněžením, v druhé polovině týdny pak polojasno a místy sněhové přeháňky. Ranní teploty klesnou zpočátku na -2 až -6 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -4 až 0 °C, postupně na -2 až 2 °C.  

frame-scrollup