Hladiny budou nadále stoupat

Hladiny budou nadále stoupat
21.07.2011
Hladiny řek budou ještě stoupat, srážky se stále ženou z Německa

Hladiny řek na našem území budou kvůli dnešním dešťům nadále stoupat. Srážky neustávají, ale stále z Německa přicházejí na naše území a situace v Libereckém kraji se nadále nezlepší. Nad toto území stále pronikají srážky ze severozápadu a ještě dlouhou dobu tomu nebude jinak. Nejvyšší, tedy 3. SPA platí na Smědé ve Frýdlantu a na Jizeře v Jilemnici. Situace je o to horší, že voda se přesouvá do nižších partií povodí a hrozí zatopení a vylití na dalších místech v nižších částech toku. Situace se nezlepšuje ani na horních tocích z důvodu vydatných srážek. Srážky sledujte zde.

Situace by se měla lepšit až během zítřejšího odpoledne, kdy déletrvající srážky ustanou a budou se vyskytovat jen přeháňky. Zvýšené hladiny jsou také na Plzeňsku, kde se velká voda dostala z horních povodí do nižších části a vzhledem k nově přicházejícím bouřkám s přeháňkami z Německa, se situace výrazně lepšit v následujících hodinách nebude ani tady.

Vydatné srážky se už dlouhou dobu vyskytují na pomezí Pardubického kraje, Jihomoravského kraje a Vysočiny, kde srážky zvedají hladiny vodních toků, situace zde prozatím není vážná a vodní toky nedosahují žádného stupně povodňové aktivity.

Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

 

Vyfoťte jak u Vás prší a sdílejte Vaše fotky s ostatími

 

Prší i na Slovensku

frame-scrollup