Globální ochlazování

Globální ochlazování
31.12.2012
Nastává doba globálního ochlazování, v létě očekáváme sněžení

Nadcházející rok bude hodně výjimečný, podle studie vědců z Granfonovy univerzity v Mexiku, se zapíše do historie celého lidstva. Díky snižování emisí, používání úsporných žárovek, snižování emisí z dopravy, třídění odpadů a podobných pro životní prostředí potřebných činností, které měly snížit dopady globálního oteplování, nastala situace, že lidstvo se dostalo za bod zvratu a zašlo již tak daleko, že naše planeta se začala ochlazovat. Dokazují to měření z více než poloviny měřicích stanic na světě. Teploty jsou na celé planetě o několik stupňů níže, než je pro tento čas obvyklé, což pro naše území aktuálně neplatí, ale všichni si pamatuje výrazně chladný listopad a začátek prosince a veškeré živočišstvo se pomalu stěhuje k jihu a od severu se nasunují živočichové, které jsme mohli v nedávné době potkat na toulkách v severních zemích.

Pro naše území to bude znamenat nástup zimy už v průběhu října a konec souvislé sněhové pokrývky někdy v průběhu druhého, nebo třetího týdne v květnu. I v průběhu letních měsíců, očekáváme na horách sněhovou pokrývku, která se udrží od nadmořské výšky 840 m n.m. po celý rok a na nejvyšších pohořích se tak začnou pozvolna tvořit ledovce, které budou postupně svými splazy ohrožovat vesnice pod nimi.

Vědci z Granfonovy univerzity proto bijí na poplach a žádají veškeré obyvatelstvo na této planetě, aby zamezilo globálnímu ochlazování. Proto je zapotřebí pálit v domácích topeništích co nejvíce odpadu, při jízdě autem jezdit co nejméně šetrně k životnímu prostředí, používat staré žárovky, které jsou ještě ukryty v mnohých skladištích, v bytech zapnout topení na nejvyšší výkon a otevřít všechna okna v bytech. Jen tak totiž můžeme snížit, či zcela zabránit globálnímu ochlazování. Věřím, že společnými silami se nám to podaří.

Počasícz.cz Vám přeje příjemný a úspěšný nadcházející rok 2013

 

frame-scrollup