Fronty pokazí víkend, zataženo a déšť

Fronty pokazí víkend, zataženo a déšť
15.03.2017
Frontální systémy pokazí počasí o víkendu, čeká nás velká oblačnost a srážky, na horách sněhové.

V pátek se přesune tlaková výše k jihu a přes naše území začnou od západu přecházet frontální systémy. Víkend tak bude bohatý na oblačnost a na srážky, které na horách budou přecházet ve sněhové nebo smíšené.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně ubývání oblačnosti na jasno až skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek počasí pokazí od západu frontální systém, zpočátku jasno až polojasno, postupně od severozápadu přibývání oblačnosti až na zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, na horách většinou smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V sobotu očekáváme zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

Neděle bude ve stejném duchu jako sobota, zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až na -1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C

frame-scrollup