Dvacet let od Nagana 1998

Dvacet let od Nagana 1998
22.02.2018
V neděli 22. února 1998 se střední Evropa nacházela na rozhraní dvou vzduchových hmot.

Zatímco dnešní hokejisté se dnes připravují na zítřejší zápas o medaile s Ruskem, tak Jágr, Hašek a ostatní si připomínají 20 let od senzačního vítězství v hokejovém turnaji století. Dvacet let je na první pohled hodně dlouhá doba, ale jistě si většina z vás pamatuje slavné okamžiky, jako by to bylo včera.  Zlaté finále spoustu lidí sledovalo venku na náměstích a to se plánuje i na zítřejší semifinále.

V neděli 22. února 1998 se střední Evropa nacházela na rozhraní dvou vzduchových hmot, na východě se nacházel teplý vzduch a na západě chladnější. Celá Česká republika byla v teplejší vzduchové hmotě, srážky se vyskytovaly zejména v Německu. Zásoba ledového vzduchové hmoty však byla v tomto roce minimální. Zima v podstatě byla na ústupu. Maximální teploty dokonce překračovaly 10 °C a odpoledne jsme mohli kromě velkého vítězství cítit i náznak jara. To letos určitě nehrozí.

Když se fandilo v Česku na náměstích, tak byly naměřeny tyto teploty.

Teploty v největších městech České republiky ráno 22. 2. 1998:

Praha: 1,2 °C

Brno: 2,7 °C

Ostrava: 1,8 °C

Předpověď počasí pro zítřejší ráno v největších městech České republiky:

Praha: -5 °C

Brno: - 3 °C

Ostrava: -4 °C (silný vítr)

Pokud se zítra chystáte hromadně fandit před velkoplošnými obrazovkami, tak se určitě teple oblečte. V Ostravě k nízké teplotě bude foukat i nepříjemný severovýchodní vítr, takže pocitová teplota se bude pohybovat kolem -12 °C. V prhúběhu dopoledne se však bude oteplovat a mohlo by se ukázat i Sluníčko. 

Autor: TD

frame-scrollup