Dorazí slunečné počasí s teplotami okolo 20 °C

Dorazí slunečné počasí s teplotami okolo 20 °C
04.05.2016
Ke konci týdne bude nad naše území proudit teplý vzduch od jihu, počasí bude většinou slunečné s teplotami okolo 20 °C.

Počasí ke konci týdne bude ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad severní Evropou a po její zadní straně k nám bude proudit teplý vzduch od jihu.

Ve čtvrtek bude zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C, na západě Čech až na 2 °C. Denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C, v oblasti nížin až na 19 °C. Vát bude mírný východní až severovýchodní vítr.

V pátek bude jasno až polojasno, ojediněle s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, v oblasti nížin až na 22 °C. Vát bude mírný východní vítr.

V sobotu očekáváme jasno až polojasno, odpoledne zejména na Moravě ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný východní až severovýchodní vítr.

Během neděle očekáváme jasno až polojasno, během dne přechodně místy až oblačno s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C  a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný východní až severovýchodní vítr.

frame-scrollup