Dorazí silné bouřky a přívalové srážky

Dorazí silné bouřky a přívalové srážky
08.08.2013
Na naše území dorazí silné bouřky a přívalové srážky, teploty spadnou o více než 10 °C

Během dneška vrcholí na naše území příliv tropického vzduchu od jihu, postupně ale bude přes naše území postupovat zvlněná studená fronta k východu. Na zvlněné studené frontě se budou během odpoledne, večera a noci vyskytovat silné, místy až velmi intenzivní bouřky, které budou doprovázené přívalovými srážkami, ojediněle i krupobitím a silnými nárazy větru. V přívalových srážkách může spadnout až okolo 45 mm srážek. Noční teploty klesnou na 20 až 16 °C.

Během pátku bude oblačno až zataženo s deštěm, místy vydatnějším, zejména na východě území s bouřkami a přívalovými srážkami. Denní teploty vystoupí v Čechách na 19 až 23 °C, na Moravě na 24 až 28 °C, na jihovýchodě až na 30 °C.

V sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Během neděle očekáváme skoro jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup