Dorazí mrazy, teploty klesnou až na -14 °C

Dorazí mrazy, teploty klesnou až na -14 °C
18.02.2018
Podle nejnovějších dat to vypadá ke konci týdne na největší mrazy letošní zimy, teploty klesnou až na -14 a ve dne zůstanou teploty také pod nulou.

Podle aktuálních výstupů meteorologických modelů, to vypadá, že máme před sebou nejchladnější období této zimy. Letošní průběh zimy se zdá, jako by byla o měsíc opožděna. Největší mrazy bývají nejčastější na přelomu ledna a února a letos je tomu až na konci února. Ranní minima se dostanou na konci týdne až k -14 °C a ve dne se teploty udrží taky pod nulou.

V pondělí bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně až zataženo, ojediněle s mrznoucím mrholením. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, ojediněle až na -10 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V úterý nadále oblačno až zataženo, na jihu území místy se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Na severozápadě odpoledne až polojasno. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C, v Čechách ojediněle až na 4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Od středy do pátku očekáváme oblačno až polojasno, ojediněle se slabými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -1 až 3 °C, postupně na -3 až 1 °C.

Během víkendu očekáváme nadále polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti až na -14 °C a denní teploty vystoupí -5 až -1 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 26. února, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -6 až -10 °C, postupně na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -6 až -2 °C, postupně na -2 až 2 °C.

 

 

frame-scrollup