Dočkáme se babího léta?

Dočkáme se babího léta?
09.10.2012
Počasí v druhé polovině října bude slunečné a „teplé“

Dlouhodobý výhled počasí nám slibuje na druhou polovinu října poměrně pěkné a teplé počasí. Pojďme se podívat na počasí v příštích dvou týdnech popořádku. Do pátku 12. 10 bude většinou polojasno, místy přechodně až oblačno, jen ojediněle se slabými přeháňkami, které budou na horách sněhové. Noční teploty klesnou na 4 až 0 °C s četnými přízemními mrazíky a nejvyšší denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C.

Během víkendu a v pondělí bude oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami. Noční teploty klesnou zpočátku na 9 až 5 °C, postupně na 7 až 3 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 9 až 13 °C.

Od úterý až do neděle (16. – 21. 10) bude počasí pod vlivem oblasti vyššího tlaku vzduchu a tedy bude převládat jasná až skoro jasná obloha, ráno a dopoledne se budou místy vyskytovat mlhy, nebo nízká oblačnost. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí zpočátku na 9 až 13 °C, postupně se oteplí až na 13 až 17 °C.

V týdnu od 22. 10 očekáváme zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti a přeháněk. Noční teploty klesnou na 7 až 3 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

Charakteristika října a pranostiky

Počasícz.cz na Facebook.com

frame-scrollup