Do úterý slunečno a letní teploty, pak ochlazení a déšť

Do úterý slunečno a letní teploty, pak ochlazení a déšť
17.05.2015
Na začátku týdne teploty vystoupí nad 20 °C, v úterý studená fronta a pak teploty spadnou k 15 °C a bude pršet

V pondělí a v úterý bude počasí ovlivňovat tlaková výše, kolem které k nám budou od jihu proudit teplý vzduch a teploty se dostanou nad 20 °C. V úterý začne počasí od západu ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude ovlivňovat počasí až do konce týdne.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C, místy s přízemními mrazíky a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, ojediněle až na 23 °C. Vát bude většinou slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude zpočátku polojasno, postupně od jihozápadu přibývání oblačnosti s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C, na Moravě až na 26 °C. Vát bude mírný jižní vítr, který se bude během dne stáčet na západní.

Ve středu a ve čtvrtek bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. května, naznačuje zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, postupně během týdne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 8 až 4 °C, postupně na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, postupně na 18 až 22 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup