Do středy bude sněžit, s víkendem většinou roztaje

Do středy bude sněžit, s víkendem většinou roztaje
09.12.2018
V první polovině týdne se na většině území bude tvořit sněhová pokrývka, kterou bude v nižších polohách během dne ničit déšť. Na horách může napadnout až do 30 cm sněhu. V závěru týdne se však oteplí a ve všech polohách zaprší.

Během pondělí k nám bude pokračovat příliv studeného a vlhkého vzduchu od severozápadu. Bude zataženo až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, na horách srážky četnější. V polohách pod 300 m většinou srážky dešťové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V úterý a ve středu se začne na velké části území tvořit sněhové pokrývka, čeká nás zataženo až oblačno se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které bude během dne v polohách pod 300 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Na horách místy sněžení trvalejší. Ranní teploty klesnou v úterý na 3 až -1 °C, ve středu na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude zpočátku čerstvý, postupně mírný severozápadní vítr.

Čtvrtek a pátek přinesou oblačnou až zataženou oblohu, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, na sněhové pokrývce a při protrhané oblačnosti až na -6 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Během víkendu očekáváme zpočátku oblačnou oblohu, ojediněle se sněhovými přeháňkami. V neděli od západu postupně zataženo s deštěm, který bude jen místy na hřebenech hor přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou v sobotu na 0 až -4 °C a v neděli na 3 až -2 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 0 až 4 °C a v neděli na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 17. prosince, naznačuje oblačnou oblohu s občasnými přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

 

 

frame-scrollup