Do školy s deštníkem

Do školy s deštníkem
31.08.2019
Poslední naděje na užívání letního počasí pohasne v neděli, kdy přes naše území začne přecházet od severozápadu zvlněná studená fronta, která přinese déšť, a teploty spadnou o 10 °C

Pondělní studená fronta utne teplo prázdnin a školákům přidá do rukou deštníky. Bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Na severozápadě postupně ubývání srážek a oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý zpočátku oblačno až zataženo, na jihovýchodě zpočátku s deštěm. Během dne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

Středa přinese jasnou až polojasnou oblohu, ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude slabý severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. Ve čtvrtek zpočátku polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Během víkendu očekáváme nadále oblačno až polojasno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 9. září, naznačuje nadále počasí s polojasnou až oblačnou oblohou a místy s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, postupně na 16 až 20 °C.

frame-scrollup