Do školy s deštníkem

Do školy s deštníkem
02.09.2018
Na začátku týdne bude počasí ovlivňovat tlaková níže nad severní Itálii a na našem území se bude vyskytovat občasný déšť nebo přeháňky. Zlepšení však přijde v následujících dnech.

Na začátku školního roku, bude nezbytnou výbavou každého školáka deštník. V pondělí i v úterý bude počasí s oblačnou až zataženou oblohou, s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy i s bouřkami. Na severozápadě území přechodně i polojasno a srážek méně. V úterý během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek od západu. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní maxima vystoupí na 22 až 26 °C, na jihozápadě okolo 20 °C. Vát bude mírný severní až severovýchodní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek se počasí vylepší, čeká nás polojasná obloha, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V období od pátku do neděle bude zpočátku oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. S příchodem víkendu bude oblačnosti a srážek postupně ubývat. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 10. září, naznačuje polojasnou oblohu s možností ranních mlh, ke konci pracovního týdne přechodně se zvětšenou oblačností a místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 15 až 11 °C, postupně na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 20 až 24 °C, postupně na 18 až 22 °C.

 

frame-scrollup