Do konce týdne oblačno s přeháňkami

Do konce týdne oblačno s přeháňkami
13.05.2015
Druhá polovina týdne bude chladnější, oblačnější a deštivější, než byl začátek týdne

Druhá polovina týdne nebude mít s tou první, nic moc společného. Počasí budou ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, postupující přes střední Evropu a počasí díky tomu bude většinou se zvětšenou oblačností a s občasnými přeháňkami. Denní maxima se budou pohybovat už jen okolo 15 °C.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, zpočátku na jihovýchodě území až zataženo s přeháňkami. K večeru od jihozápadu v Čechách přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, zejména na jižní polovině území s občasným deštěm nebo s přeháňkami. K večeru postupně od severu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V sobotu bude většinou polojasno, na jihu území zpočátku s doznívajícími přeháňkami. K večeru na severozápadě Čech přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty  vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V neděli očekáváme polojasno až oblačno, přechodně místy při zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup