Do konce týdne nízká oblačnost

Do konce týdne nízká oblačnost
14.11.2012
Do konce týdne bude převládat počasí s nízkou oblačností, místy se vyjasní

Počasí v dalších dnech bude nadále ovlivňovat tlaková výše, která pomalu postupuje k východu a po její zadní straně k nám proudí ve vyšších vrstvách atmosféry teplejší vzduch, což má za následek tvorbu nízké oblačnosti v nižších polohách a slunečného počasí na horách.

Ve čtvrtek a v pátek bude většinou zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením, které může být i mrznoucí. Na horách a místy i v nižších polohách slunečno. Noční teploty klesnou na 3 až -1 °C, při vyjasnění na -2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, při vyjasnění až na 10 °C.

Během víkendu bude nadále většinou zataženo nízkou oblačností, místy s mrholením, ojediněle mrznoucím. Na horách a místy i v nižších polohách jasno až polojasno. Noční teploty klesnou na 5 až 1 °C, při vyjasnění na -1 °C, nejvyšší denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, při vyjasnění až na 11 °C.

Tento inverzní charakter počasí bude mít za následek zhoršenou kvalitu ovzduší. Aktuální kvalitu ovzduší sledujte zdeAktuální výskyt oblačnosti sledujte zde.

facebook.com

frame-scrollup