Dnes dorazí studená fronta, na horách začne sněžit

Dnes dorazí studená fronta, na horách začne sněžit
21.10.2014
Přichází studená fronta, bude pršet, na horách sněžit a přidá se čerstvý západní vítr, teploty spadnou pod 10 °C

Dnes, tedy v úterý bude zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. K večeru v Čechách postupně od západu přibývání oblačnosti s deštěm, ojediněle s bouřkami. Denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V noci na středu bude přes naše území od západu k jihovýchodu přecházet výrazná studená fronta, která přinese výrazné ochlazení, srážky a silný vítr. Počasí bude zatažené s deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Postupně od západu slábnutí srážek a místy protrhávání oblačnosti na oblačno. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C. Vát bude čerstvý západní vítr, ojediněle v nárazech až o rychlosti 100 km/hod.

Ve středu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný, ojediněle až čerstvý západní vítr.

Ještě i ve čtvrtek bude zpočátku zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, na horách srážky smíšené nebo sněhové. Odpoledne a k večeru postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup