Dlouhodobá předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí
01.01.2012
V dohledné době to se sněhem v nižších polohách nevypadá dobře

Po velice suchých podzimních měsících přišel zase nezvykle teplý prosinec a můžeme už s největší pravděpodobností říct, že i první polovina ledna bude teplejší, než je obvyklé.

Pranostiky říkají, že "Připadne-li Nový rok na naděli, lze očekávat mírnou zimu, úrodné jaro a větrné léto", takže uvidíme, jestli se rčení vyplní a s tou zimou by to vyjít mohlo.

V pondělí nás čeká většinou oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami, k večeru na západě četnějšími. Na horách srážky sněhové. Teplota vystoupí v Čechách na 6 až 10 °C, na Moravě na 2 až 6 °C.

V úterý bude polojasno až oblačno, večer od západu zataženo, místy s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Teplota vystoupí na 3 až 7 °C.

Ve středu se zpočátku dočkáme zatažené oblohy s občasným deštěm, na horách se sněžením, během dne bude postupně ubývat oblačnosti a srážek. Teplota vystoupí na 2 až 6 °C.

Čtvrtek dorazí se zataženou oblohou a s občasným deštěm, na horách se sněžením, nejvyšší teplota vystoupí na 1 až 5 °C. V pátek a po oba víkendové dny bude většinou oblačno, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Teplota vystoupí na 0 až 4 °C.

V dalším týdnu bude zataženo s přeháňkami, v druhé polovině četnějšími. Od středních poloh budou srážky přecházet ve sněhové. Nejvyšší teploty se budou pohybovat zpočátku mezi -1 až 3 °C, v druhé polovině týdne očekáváme nejvyšší teploty mezi -3 až 1 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup