Dlouhodobá předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí
15.08.2012
Druhá polovina srpna bude bohatá na oblačnost a srážky

První polovina srpna byla většinou ve znamení slunečného počasí a kromě posledních několika dní i vysokých teplot. Pěkné počasí a návrat vyšších teplot ještě chvílí potrvá, ke konci měsíce bude oblačnosti přibývat a přidají se srážky, teplota bude klesat.

Během víkendu a pondělí si ještě užijeme slunečného počasí, doprovázené ojediněle ranními mlhami. Noční teploty budou klesat na 16 až 12 °C, ty denní budou mezi 24 až 28 °C, v neděli a v pondělí mezi 27 až 31 °C a očekáváme, že tyto dny budou poslední slunečné dny s až tropickými teplotami v srpnu a nejpravděpodobněji i v tomto roce, vzhledem k rychlému poklesu průměrných teplot vzduchu a rychlému zkracování dne, na úkor noci.

Od úterý do neděle bude naše území pod vlivem oblasti nižšího tlaku vzduchu a počasí bude bohaté na oblačnost, bude se přidávat občasný déšť, nebo přeháňky, zpočátku ojediněle ještě i bouřky. Teploty zpočátku ještě vysoké, noční mezi 17 až 13 °C, denní budou vystupovat na 24 až 28 °C. Ke konci týdne klesnou noční minima na 14 až 10 °C a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 °C.

V posledním srpnovém týdnu, tedy od 27. 8. očekáváme nadále oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami. Noční minima budou klesat na 13 až 9 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

Počasícz.cz na Facebook.com  

frame-scrollup