Dlouhodobá předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí
24.01.2013
Zima si dá pohov, teploty budou připomínat začátek jara, bude nad 5 °C

Zima se ještě nedostala pořádně všem pod kosti a užijeme si jí jen do konce tohoto týdne, se začátkem příštího týdne dorazí výrazné oteplení, kdy se denní maxima dostanou až nad +5 °C a místo sněhu, bude padat déšť, sněhová pokrývka v nižších oblastech a středních polohách tak vezme za své.

V pátek a během víkendu bude skoro jasno až polojasno, místy přechodně až oblačno a ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačnosti, ojediněle se nízká oblačnost udrží po celý den. Jen ojediněle se budou vyskytovat slabé sněhové přeháňky. Noční minima klesnou na -9 až -13 °C, ojediněle až na -16 °C a denní teploty vystoupí většinou na -8 až -4 °C. To bude konec mrazivých dní.

Se začátkem nového týdne, se i počasí razantně změní. Následující teploty jsou středové, bude ale platit, že na západě území bude o něco tepleji a na východě o něco chladněji. V pondělí bude zpočátku zataženo se sněžením, nebo s deštěm se sněhem. Během dne bude postupně oblačnosti a srážek od západu ubývat. Ranní minima klesnou ještě nízko, na -6 až -10 °C, na východě až na -13 °C. Denní teploty vystoupí v Čechách na -2 až 2 °C, na Moravě na -4 až 0 °C.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo deštěm se sněhem, na horách se srážky sněhové většinou udrží. Noční teploty klesnou v úterý na -2 až -6 °C, ve středu na +1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na -2 až 2 °C, ve středu na 0 až 4 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, v pátek s občasným deštěm. Na horách srážky smíšené, nebo sněhové. Noční minima klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 2 až 6 °C, v pátek na 1 až 5 °C.

Během víkendu (2. a 3. 2.) očekáváme oblačno až zataženo s přeháňkami, na horách sněhovými. Noční minima klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

V týdnu od pondělí 4. 2. očekáváme zataženo s občasným deštěm se sněhem, od vyšších poloh se sněžením. Noční minima se budou pohybovat okolo -2 až -6 °C a denní teploty okolo -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup