Dlouhodobá předpověď na prosinec

Dlouhodobá předpověď na prosinec
16.12.2012
Druhá polovina prosince bude s velkou oblačností, srážkami a teplotami okolo muly

Počasí během první poloviny prosince bylo studené s častým sněžením a se souvislou sněhovou pokrývkou na celém území. Denní i noční teploty vydržely často pod bodem mrazu a noční teploty se nezřídka kdy pohybovaly pod -10 °C: V druhé polovině prosince nás toto nečeká. Obloha bude většinou oblačná až zatažená s častými srážkami, které budou v oblasti nižších a středních poloh většinou dešťové, od vyšších poloh sněhové. Nižší teploty očekáváme až v posledních dnech roku.

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením. Ranní minima klesnou na 1 až -3 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Ve středu přechodně místy až polojasno. Noční teploty klesnou na 1 až -3 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno, místy se slabými přeháňkami, které budou od středních poloh sněhové. Místy přechodně až polojasno. Noční minima klesnou na -1 až -5 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo, zejména v neděli s deštěm, od středních poloh srážky smíšené, nebo sněhové. Noční teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V pondělí, na Štědrý den očekáváme zataženo s deštěm, od středních poloh srážky smíšené, nebo sněhové. Ranní minima klesnou na 1 až -3 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

V období od úterý do čtvrtku (25. - 27. 12.) očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Noční teploty klesnou na 0 až -4 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Od pátku 28. 12 do konce roku očekáváme oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Noční teploty zpočátku -1 až -5 °C, postupně -3 až -7 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí zpočátku na -2 až 2 °C, postupně na -5 až -1 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Charakteristika prosince.

 

 

frame-scrollup