Deště v nedohlednu, slunečno a tropy před námi

Deště v nedohlednu, slunečno a tropy před námi
02.08.2015
Během týdne většinou slunečno s tropickými teplotami, vydatnější srážky jsou zatím v nedohlednu

Z kraje týdne bude počasí nadále ovlivňovat nevýrazné tlakové pole, které v noci na středu naruší od západu rozpadající se okluzní fronta, za kterou se nad naše území rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu.

V pondělí bude jasno až polojasno, zpočátku na Moravě ojediněle při zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr.

V úterý bude jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí na 29 až 33 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve středu bude zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami a s bouřkami. Během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek na skoro jasno. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 28 až 32 °C., na západě Čech okolo 27 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 19 až 15 °C a v pátek na 21 až 17 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 29 až 33 °C a v pátek na 31 až 35 °C.

Během víkendu očekáváme jasno až polojasno, na severozápadě území místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 20 až 16 °C a denní teploty vystoupí na 30 až 34 °C, na severozápadě okolo 28 °C.

Výhled počasí na následující týden, od pondělí 10. srpna, naznačuje proměnlivou oblačnost, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Avšak na vydatnější srážky, které by výrazně zlepšily srážkovou bilanci, to nevypadá. Ranní teploty klesnou zpočátku na 18 až 14 °C, postupně na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 26 až 30 °C, postupně na 23 až 27 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup