Déšť zalil hlavně Moravu, o víkendu srážek málo

Déšť zalil hlavně Moravu, o víkendu srážek málo
11.08.2017
Během posledních 24 hodin zalil déšť větší část našeho území a zejména vyschlou Moravu. O víkendu očekáváme srážky hlavně v noci na sobotu a v sobotu ráno a to zejména na Moravě. V Čechách bude srážek výrazně méně a s menšími úhrny.

Během čtvrtku a noci na pátek na mnoha místech konečně po delší době alespoň trochu zalilo. Další srážky se budou vyskytovat ještě v průběhu pátku a to zejména v Čechách a v noci na sobotu a v sobotu ráno zejména na Moravě. Na přiloženém obrázku vidíte úhrn srážek za posledních 24 hodin, od 5. ti hodin dnešního dne.

úhrn srážek za posledních 24 hodin

Během víkendu bude nad naše území proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu. V noci na sobotu bude většinou oblačno, místy s přeháňkami, zejména na západě Čech a východě Moravy. Teploty klesnou na 15 až 11 °C. Vát bude mírný západní vítr. Během dne bude zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Noc na neděli bude oblačná, ojediněle s přeháňkami. Teploty klesnou na 14 až 10 °C. Vát bude mírný západní vítr. Neděle přinese polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

frame-scrollup