Déšť se vyskytne i během týdne, intenzita bude menší

Déšť se vyskytne i během týdne, intenzita bude menší
21.06.2020
Pokud vyhlížíte po deštivých dnech sluneční paprsky, dočkáte se většinou v úterý. V dalších dnech bude většinou polojasno až oblačno a místy s přeháňkami a s bouřkami. Dlouhotrvající deště se sice nevyskytnou, ale s přeháňkami je potřeba nadále počítat.

Počasí bohaté na srážky bude během pondělí ustávat a poslední oblastí se srážkami bude východ Moravy. Během týdne se bude pozvolna oteplovat až nad letních 25 °C a od středy se opět začnou vyskytovat místy přeháňky a bouřky. Nejméně srážek z celého týdne očekáváme v úterý.

V pondělí bude polojasno až oblačno, na východě Moravy až zataženo s deštěm. Během dne od západu místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V úterý bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme polojasno až oblačno, zejména odpoledne a večer místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 15 až 11 °C, postupně na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 21 až 25 °C, postupně 24 až 28 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. června, naznačuje polojasnou oblohu, na začátku a na konci týdne přechodně místy až oblačnou s občasnými přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 19 až 15 °C, postupně na 16 až 12 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 23 až 27 °C, postupně na 20 až 24 °C.

 

frame-scrollup