Déšť, oblačnost a čerstvý západní vítr

Déšť, oblačnost a čerstvý západní vítr
19.02.2017
V čerstvém západním proudění budou nad naše území postupovat během týdne jednotlivé frontální systémy. Týden jako celek očekáváme s velkou oblačností s občasným deštěm a s většinou čerstvým západním větrem.

V pondělí bude oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami, k večeru od západu přibývání srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní až jihozápadní vítr.

Od úterý do čtvrtka bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, ve středu a ve čtvrtek až na 11 °C. Vát bude většinou čerstvý západní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, zejména v pátek místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh se sněžením. Během víkendu srážek méně. Během noci srážky sněhové většinou i ve středních polohách. Ranní teploty klesnou v pátek na 6 až 2 °C, o víkendu většinou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. února, naznačuje oblačno, přechodně místy až polojasno a místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 4 až 0 °C, postupně na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

frame-scrollup