Déšť na začátku týdne pak slunečno a teplo

Déšť na začátku týdne pak slunečno a teplo
15.04.2018
Čeká nás další teplý a kromě pondělí a úterý i slunečný týden s maximy okolo 20 °C. Počasí tak nadále bude připomínat spíše začátek léta.

Začátek týdne bude ovlivňovat brízda nízkého tlaku vzduchu s vlnícím se frontálním rozhraním, od úterý začne počasí pozvolna ovlivňovat tlaková výše.

V pondělí bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, místy s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, při dešti okolo 15 °C. Vát bude mírný proměnlivý vítr.

V úterý nás čeká zpočátku zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, postupně ubývání oblačnosti a srážek až na polojasno. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný severní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek se vrátí slunečné počasí, jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme jasno až skoro jasno, v neděli ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. dubna, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou zpočátku na 13 až 9 °C, postupně na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 18 až 22 °C, postupně na 14 až 18 °C.

 

frame-scrollup