Déšť a ochlazení přinesou příští dny

Déšť a ochlazení přinesou příští dny
29.03.2015
Během týdne zataženo s deštěm, od středních poloh postupně srážky smíšené a ochlazení k 5 °C

Počasí v nadcházejícím týdnu budou od severozápadu ovlivňovat jednotlivé frontální systémy, počasí bude s velkou oblačností a s častým deštěm, který bude postupně od středních poloh přecházet ve srážky smíšené.

V pondělí bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, v horských oblastech místy srážky trvalejší a na horách sněhové. Během dne postupně protrhávání oblačnosti a ubývání srážek. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C, na jižní Moravě až na 13 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V úterý bude zataženo s deštěm, místy trvalejším. Odpoledne a k večeru od západu protrhávání oblačnosti a ubývání srážek. Zpočátku na horách, postupně od vyšších poloh srážky sněhové nebo smíšené. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude čerstvý, místy až silný západní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou ve středu na 4 až 0 °C, ve čtvrtek na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které budou od středních poloh přecházet ve smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno, místy s přeháňkami, od vyšších poloh srážky sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 6. dubna, naznačuje na začátku týdne oblačno, místy s přeháňkami, postupně polojasno beze srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 9 až 13 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup