Denní maxima většinou nad nulou

Denní maxima většinou nad nulou
11.02.2018
Počasí v nadcházejícím týdnu nepřinese ani výrazné mrazy a ani výraznou sněhovou nadílku, noční teploty klesnou většinou pod nulu, ale denní maxima vystoupí často slabě nad nulu.

V pondělí bude zataženo až oblačno, na severozápadě Čech místy až polojasno. V horských oblastech a na jihovýchodě Moravy, místy se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý a ve středu bude v Čechách většinou jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, na Moravě většinou oblačno až zataženo a místy se slabým sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti až na -8 °C. Teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme od západu zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na -2 až -6 °C, ojediněle až na -8 °C a v pátek na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 0 až 4 °C a v pátek na 2 až 6 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, v neděli postupně se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších a středních polohách přecházet přechodně ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 19. února, naznačuje zpočátku oblačno až zataženo, místy s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené. Od poloviny týdne očekáváme většinou polojasno. Ranní teploty klesnou většinou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na -2 až 2 °C.

frame-scrollup