Další teplý víkend

Další teplý víkend
09.01.2020
Zimní počasí nám připomene pouze noc na neděli a to pouze mínusovými teplotami. Jinak bude víkend spíše připomínat jarní počasí. V současné době to vypadá na příchod zimního počasí až po příštím víkendu.

V noci na sobotu bude přes naše území postupovat studená fronta, bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, zpočátku na horách, postupně od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Teploty klesnou na 3 až -1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr. Sobota bude zpočátku oblačná až zatažená s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Během dne nasouvání výběžku vyššího tlaku vzduchu a postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Noc na neděli bude jasná až polojasná, ojediněle s mlhami nebo zataženo nízkou oblačností. Teploty klesnou na -1 až -5 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr. Ve dne zpočátku polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností s mrznoucím mrholením. Večer od severozápadu přibývání oblačnosti. Teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Počasí s nadprůměrnými teplotami a s minimem srážek očekáváme po celý následující týden, k zimnímu charakteru počasí bychom se mohli začít vracet až po příštím víkendu.

frame-scrollup