Další suchý týden před námi

Další suchý týden před námi
19.04.2020
Počasí s minimem srážek a s vysokými teplotami nás čeká i v příštích dnech, tam kde krajinu mírně neosvěží nedělní srážky, bude naděje na další vláhu v průběhu pracovního týdne téměř mizivá. O víkendu očekávám srážky, ale zřejmě budou většího úhrnu pouze při bouřkách a tedy ojediněle.

Pokud sledujete suchý průběh jara s mírnou nervozitou, tak ta se bohužel nezmění ani v příštích dnech, srážkový deficit se bude nadále prohlubovat a v období, kdy vegetace potřebuje dostatek vláhy, ji zatím nedostane. Ve výhledu na následující dva týdny, to na srážky bohaté období zatím nevypadá.

V pondělí a v úterý bude jasno, přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný, přechodně místy až čerstvý severovýchodní vítr. 

Ve středu a ve čtvrtek bude jasno až polojasno, přechodně místy až oblačno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, ojediněle až na -1 °C a denní teploty vystoupí ve středu na 12 až 16 °C, ve čtvrtek na 15 až 19 °C. Vát bude mírný východní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme většinou oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami nebo s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 27. dubna, naznačuje zpočátku zataženou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, postupně polojasno až oblačno a srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou zpočátku na 8 až 4 °C, postupně na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 19 až 23 °C.

frame-scrollup