Čtvrtek s deštěm, víkend až s tropy

Čtvrtek s deštěm, víkend až s tropy
13.06.2012
Ve čtvrtek ještě s deštěm, na víkend vyjasnění a letní, místy až tropické teploty

Středeční většinou deštivé počasí bude nadále pokračovat. V noci na čtvrtek nás čeká zatažená obloha, na většině území s deštěm, nebo s přeháňkami, zejména na Moravě déšť trvalejší. Noční teplota klesne na 13 až 9 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek bude zpočátku zataženo s deštěm, místy trvalejším, v odpoledních hodinách začne od jihozápadu ubývat srážek a oblačnosti. Nejvyšší teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr. Vzhledem k postupnému slábnutí srážek neočekáváme výrazné zhoršení situace na vodních tocích a předpokládáme, že jen na vodních tocích odvodňujících oblasti s trvalejšími srážkami bude místy překročen 1. SPA a to budou na krátký časový úsek především některé vodní toky na Moravě.

V noci na pátek už bude většinou jasno až polojasno, jen ojediněle se slabými přeháňkami a noční minima klesnou na 9 až 5 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. V pátek bude skoro jasno až polojasno, denní maxima vystoupí na 21 až 25 °C.

O víkendu bude jasno až skoro jasno, přechodně při zvětšené oblačnosti místy s přeháňkami a s bouřkami. Nejvyšší teploty vystoupí na 26 až 30 °C, ojediněle až na 31 °C. Noční minima klesnou na 15 až 11 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.  Změřte si srážkové úhrny na Vaši zahradě.

 

frame-scrollup