Chladněji na západě, teplo na východě

Chladněji na západě, teplo na východě
29.04.2018
Počasí bude ovlivňovat frontální rozhraní, které oddělí studený vzduch na západě od teplého na východě a rozdíl v denních maximech bude až 10 °C, dočkáme se i přeháněk a bouřek.

Nad střední Evropou se bude udržovat frontální rozhraní, oddělující studený vzduch na západě od teplého na východě, až ke konci týdne se rozhraní posune na západ a nad celé naše území začne proudit teplý vzduch.

V pondělí bude polojasno až oblačno, zejména na východě místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C, na západě na 10 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, na západě okolo 20 °C. Vát bude čerstvý jižní, v Čechách postupně čerstvý západní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami, ve středu místy i s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C, na západě na 7 °C a denní teploty vystoupí v úterý od 16 °C na západě po 22 °C na východě a ve středu od 15 °C na západě po 25 °C na východě.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, zejména v odpoledních hodinách místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, jen ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 7. května, naznačuje zpočátku polojasno, od poloviny týdne postupně oblačno až zataženo s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou většinou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 19 až 23 °C, ke konci týdne na 15 až 19 °C.

 

frame-scrollup