Chladné víkendové noci, teploty klesnou k 5 °C

Chladné víkendové noci, teploty klesnou k 5 °C
28.06.2018
Dlouho slibovaný slunečný a teplý víkend, pokazí s vpádem studeného vzduchu od severu studená fronta. Počasí sice bude většinou se zmenšenou oblačností, denní maxima však okolo 20 °C.

Dlouhou dobu panovaly v meteorologických modelech shody na víkendové počasí, které podle vývoje synoptické situace slibovalo slunečnou oblohu a letní teploty, od severu k nám s víkendem vpadne, jako už letos tolikrát, studený vzduch a denní maxima se tak budou pohybovat jen okolo 20 °C, ve spojení se sluncem však bude pocitová teplota mnohem vyšší.

Počasí v noci na sobotu bude polojasné, teploty klesnou na 14 až 10 °C. Vát bude mírný severní vítr. V sobotu bude polojasno, na severovýchodě místy až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný, na Moravě místy až čerstvý severní vítr.

V noci na neděli jasno až polojasno, teploty klesnou na 9 až 5 °C. Vát bude slabý severní vítr. Během dne polojasno, postupně na severovýchodě místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Teploty vystoupí na 17 až 21 °C. Vát bude mírný severní vítr.

frame-scrollup