Červen nastoupí s vysokými teplotami

Červen nastoupí s vysokými teplotami
31.05.2020
S příchodem června se výrazně změní ráz počasí, teploty se budou pohybovat okolo 20 °C, na obloze vysvitne i slunce a srážky se budou vyskytovat zpočátku jen ojediněle a slabé, avšak s koncem týdne jich bude výrazně přibývat.

V pondělí bude skoro jasno až polojasno, během dne přechodně místy oblačno. Na severovýchodě ojediněle se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný, na Moravě až čerstvý severní vítr.

V úterý a ve středu bude skoro jasno až polojasno, během dne přechodně místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, v Čechách ojediněle až na 24 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, místy i s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 8. června, naznačuje zpočátku zataženou oblohu s občasnými přeháňkami, postupně polojasno. Ke konci týdne se můžou zejména v odpoledních a večerních hodinách vyskytovat ojediněle přeháňky a bouřky. Ranní teploty klesnou zpočátku na 10 až 6 °C, postupně na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, postupně na 21 až 25 °C.

 

 

 

frame-scrollup