Čekají nás letní dny, ojediněle i 30 °C

Čekají nás letní dny, ojediněle i 30 °C
20.05.2014
Čekají nás letní dny a na některých místech i letní noci, ve čtvrtek ojediněle až 30 °C

V dalších dnech k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu od jihu. Ve středu bude jasno až polojasno, ráno se ojediněle vyskytnou mlhy. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C, v oblasti nížin ojediněle až na 28 °C. Na velké části území se tak bude vyskytovat letní den, který nastává v momentě, kdy teplota překročí hranici 25 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek bude nadále jasno až polojasno, k večeru na západě Čech postupně přibývání oblačnosti s ojedinělými přeháňkami nebo s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C, v teplých lokalitách může být ojediněle dosaženo hranice tropického dne, tedy 30 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V pátek bude zpočátku polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti a místy se přidají přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a tam, kde se teplota udrží nad 15 °C, se bude jednat o letní noc. Denní teploty vystoupí v Čechách nejčastěji mezi 22 až 26 °C, na Moravě na 25 až 29 °C. Vát bude zpočátku mírný jihovýchodní vítr, který se bude postupně měnit na severozápadní.

Během víkendu očekáváme většinou oblačnou oblohu, místy se přidají přeháňky a bouřky. Ranní teploty klesnou v sobotu na 16 až 12 °C, v neděli na 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na 23 až 27 °C, v neděli na 22 až 26 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup