Čeká nás studený týden, mnohdy se sněžením

Čeká nás studený týden, mnohdy se sněžením
13.03.2021
Počasí v následujících dnech přinese na většinu území sněhové přeháňky nebo občasné sněžením, kromě nejnižších poloh. Denní teploty sice zůstanou nad nulou, ale ranní minima budou klesat pravidelně pod bod mrazu.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý a ve středu bude proměnlivá oblačnost, místy s přeháňkami, zpočátku od 500 m, postupně od 300 m smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude proměnlivá oblačnost, místy s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, ojediněle až na -7 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 22. března, naznačuje polojasnou oblohu, jen na začátku a na konci týdne s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

 

frame-scrollup