Čeká nás slunečný a teplý týden

Čeká nás slunečný a teplý týden
31.08.2014
Čeká nás teplý a většinou i slunečný týden, teploty porostou až na letních 25 °C

Pondělní počasí bude ovlivňovat tlaková níže nad Středomořím, od úterý pak tlaková výše nad severovýchodní Evropou, kolem které k nám bude od jihovýchodu proudit teplý vzduch. V pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami. Odpoledne a k večeru na západě Čech ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, odpoledne a k večeru postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od středy do pátku očekáváme skoro jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ráno místy mlhy. Ranní teploty klesnou ve středu na 14 až 10 °C, v dalších dnech na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, během dne místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 21 až 25 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 8. 9. naznačuje polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 13 až 9 °C, postupně na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 19 až 23 °C, postupně na 15 až 19 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup