Čeká nás oblačný a deštivý týden

Čeká nás oblačný a deštivý týden
01.04.2012
V týdnu bude velká oblačnost se srážkami a teplotami okolo 10 °C

Počasí během celého týdne bude bohaté na oblačnost a srážky, teploty se budou nejčastěji pohybovat okolo 10 °C. V pondělí bude polojasno postupně až zataženo, ojediněle s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a nejvyšší denní vystoupí na 9 až 13 °C. V úterý bude oblačno až zataženo, na severu místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a nejvyšší denní vystoupí na 12 až 16 °C.

Ve středu bude přes naše území přecházet frontální systém a bude zataženo s deštěm, který bude místy trvalého charakteru. Od vyšších poloh postupně srážky sněhové. ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a nejvyšší denní vystoupí na 7 až 11 °C. Ve čtvrtek a v pátek bude většinou zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Denní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 9 °C a noční minima klesnou na 2 až -2 °C. O víkendu očekáváme oblačnou oblohu s občasnými přeháňkami, na horách sněhovými. Nejvyšší teplota vystoupí na 6 až 10 °C a noční poklesne na 3 až -1 °C.

V dalším týdnu očekáváme nadále velkou oblačnost s deštěm, na horách většinou se sněžením. Denní teploty se budou většinou pohybovat mezi 8 až 12 °C a noční budou klesat na 6 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.  

venkovní teploměry

frame-scrollup