Čeká nás nezvykle teplý začátek listopadu

Čeká nás nezvykle teplý začátek listopadu
31.10.2018
Mezi meteorology se během roku 2018 nejčastěji skloňuje slovo "nadprůměrně". Nadprůměrně vysoké teploty, nadprůměrné sucho, nadprůměrné lijáky, nadprůměrně aktivní sezóna hurikánů a tak dále. A i my musíme začátek měsíce listopad uvést jako nadprůměrně teplý.

Za velmi teplým vzduchem, který nyní proudí do naší země, stojí brázda nízkého tlaku. Ta je aktuálně situována nad západní Evropou a po její přední straně se k nám dostává teplý vítr z jihu. Díky tomu si i v listopadu budeme stále užívat teplot nad 10 °C. Včera se teploty dokonce dostávaly nad 20 °C. Dnes sice takto vysoko nevystoupaly, ale stále jsme v maximech mohli naměřit přes 18 °C. Zítra bychom se mohli dočkat teplot ještě vyšších. Ojediněle se především na Moravě na teploměrech objeví až 20 °C. Je možné, že se tak zítra dočkáme i přepsání některých dosavadních rekordů pro tento den. Pokud bychom se podívali do meteorologických ročenek, zjistíme, že začátek listopadu bývá průměrně o asi 9 °C chladnější.

O něco studenějším dnem se stane pátek. V tento den by k nám měla od západu postupovat zvlněná studená fronta, která přinese krátkodobé ochlazení a srážky. Ačkoliv se přísun teplého větru omezí, už o víkendu by opět měly teploty vzduchu stoupat. Sobota bude více zatažená, ale v neděli se opět na většině ČR ukáže slunce a opět teploty vzduchu vystoupí nad 15 °C. Výjimkou opět nebude ani 20 °C. V pondělí se stále ještě ohřejeme. Přes den naměříme mezi 14 až 18 °C, pod nízkou oblačností kolem 12 °C.Dle dlouhodobějšího výhledu se příští týden stále ponese ve znamení vysokých teplot, které se budou pohybovat mezi 13 až 17 °C. V noci se pořád ještě vyhneme mrazíkům. Očekává se poměrně vysokých 11 až 7 °C.


Zdroj: 
The Online Marketing Co.

 
frame-scrollup