Bude zima, bude mráz

Bude zima, bude mráz
07.02.2021
Zimní počasí se ukáže v příštích dnech v plné kráse, na většině území se dočkáme sněhových srážek, někde bude sněhová nadílka bohatá a k tomu se přidají celodenní mrazy, kdy noční teploty budou klesat k -10 °C

V pondělí bude zataženo se sněžením, postupně ubývání srážek a ojediněle potrhávání oblačnosti.  Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C a denní teploty vystoupí na -3 až -7 °C, na jižní Moravě na 1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od úterý do čtvrtka bude proměnlivá, spíše zvětšená oblačnost, místy s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou na -9 až -13 °C a denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C, na jižní Moravě zpočátku okolo 0 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme polojasnou až oblačnou oblohu, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -8 až -12 °C, ojediněle až na -15 °C. Denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C.

Výhled na následující týden, pondělí 15. února, naznačuje polojasnou oblohu, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -8 až -12 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -7 až -3 °C, postupně na -4 až 0 °C.

 

frame-scrollup