Bude sněžit a mrznout

Bude sněžit a mrznout
10.01.2021
Nadcházející týden k nám přinese pravé zimní počasí, na celém území se vyskytne sněžení a noční teploty budou klesat až k -10 °C. Denní maxima vydrží většinou pod nulou.

V pondělí bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

V úterý bude zataženo, od severozápadu se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, se sněhovými přeháňkami, v horských oblastech se sněžením. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zpočátku velkou oblačnost s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na -8 až -12 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce okolo -14 °C. Denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. ledna, naznačuje oblohu s velkou oblačností a s občasnými sněhovými přeháňkami, v horských oblastech se sněžením. Ranní teploty klesnou zpočátku na -6 až -10 °C, postupně na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -6 až -2 °C, postupně na -3 až 1 °C.

 

frame-scrollup