Bude deštivo a teploty porostou až na 10 °C

Bude deštivo a teploty porostou až na 10 °C
14.12.2014
Počasí během týdne bude deštivé a většinou s velmi vysokými teplotami, ke konci týdne až 10 °C

Počasí během nadcházejícího týdne bude velmi nestále, protože se nad našim územím budou rychle střídat frontální systémy.V pondělí bude oblačno až zataženo, místy se slabými přeháňkami nebo se slabým deštěm. Během dne přechodně místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, v Čechách až na 10 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, od západu s deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku sněžení jen na hřebenech hor, postupně od vyšších poloh. Odpoledne od západu ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu bude zpočátku polojasno až oblačno, místy zataženo nízkou oblačností. Odpoledne od západu déšť, od vyšších poloh sněžení nebo srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo s deštěm, i v horských oblastech. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, v Čechách ojediněle až na 10 °C.

V pátek očekáváme zpočátku zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, během dne postupně ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, přechodně místy s přeháňkami, v neděli od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou v sobotu na 7 až 3 °C, v neděli na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 4 až 8 °C, v neděli na 1 až 5 °C.

Výhled počasí na následující týden, od pondělí 22. 12., naznačuje zpočátku polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, od čtvrtku pak oblačno až zataženo s občasnými přeháňkami, na horách většinou sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, v půlce týdne až na 3 až 7 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup