Brr, chystejte teplé oblečení, výrazně se ochladí

Brr, chystejte teplé oblečení, výrazně se ochladí
14.09.2019
Pokud jste ještě neschovali letní oblečení a nepřipravili si podzimní, měli byste si rychle pospíšit, od severu k nám pronikne studený vzduch a velmi citelně se ochladí, na severních horách se vyskytnou na vrcholcích i první sněhové vločky.

V pondělí začne přes naše území postupovat od severu studená fronta, za kterou k nám začne proudit chladnější vzduch, čeká nás zpočátku skoro jasno až polojasno, od severu postupně přibývání oblačnosti, k večeru postupně s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V úterý zpočátku zataženo s občasnými přeháňkami, během dne přechod k proměnlivé oblačnosti a přeháňky jen místy. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, které budou na severních horách přecházet v nejvyšších partiích ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme jasno až skoro jasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 19 až 23 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. září, naznačuje zpočátku jasnou až skoro jasnou oblohu, postupně ke konci týdne místy až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C, uprostřed týdne na 19 až 23 °C.

 

 

frame-scrollup