Bouřky, přeháňky a ojediněle i lijáky doprovodí konec týdne

Bouřky, přeháňky a ojediněle i lijáky doprovodí konec týdne
15.06.2016
Ke konci týdne se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní, rozdělující studenější vzduch na západě od teplejšího na východě. Počasí bude poměrně bohaté na srážky a oblačnost.

Ke konci týdne se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní, rozdělující studenější vzduch na západě od teplejšího na východě, díky čemuž budou teploty na Moravě o pár stupňů vyšší než v Čechách. Počasí bude poměrně bohaté na srážky a oblačnost.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až oblačno,  postupně místy až zataženo. Postupně místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm a s bouřkami, které budou ojediněle intenzivní s krupobitím. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 21 až 25 °C, na Moravě na 23 až 27 °C a na jihu území až na 28 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr, na Moravě většinou čerstvý jižní vítr. 

V pátek bude zpočátku oblačno, místy s přeháňkami, na severozápadě zpočátku ještě zataženo s doznívajícím deštěm. Během dne postupně ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C, na západě Čech okolo 13 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C, na Moravě až na 24 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní vítr.

Během soboty bude polojasno, během dne přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 19 až 23 °C, na Moravě na 22 až 26 °C. Vát bude slabý západní až severozápadní vítr.

V neděli očekáváme zpočátku polojasno, postupně přibývání oblačnosti s přeháňkami nebo s občasným deštěm, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 20 až 24 °C, na Moravě na 24 až 28 °C. Vát bude mírný severní až severozápadní vítr.

 

frame-scrollup