Během víkendu ochlazování a ojediněle i mráz

Během víkendu ochlazování a ojediněle i mráz
16.04.2020
Nadcházející víkend přinese zejména v sobotu slunečné a teplé počasí, během víkendu se však bude ochlazovat. Teploty budou poměrně rozdílné, tepleji na jihozápadě, chladněji na severovýchodě.

Počasí během víkendu bude ovlivňovat na jihozápadě zvlněné frontální rozhraní, které přinese na jihozápadě teplo, na severovýchodě pak chladnější počasí. V noci na soboru bude jasno až polojasno, teploty klesnou na 6 až 2 °C, na severovýchodě až na 0 °C, místy se můžou vyskytovat přízemní mrazíky.  Vát bude slabý severovýchodní vítr. V sobotu nadále jasno až polojasno, na jihozápadě přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Teploty vystoupí na 18 až 22 °C, na severovýchodě okolo 15 °C. Vát bude mírný severní vítr.

V noci na neděli zataženo až oblačno, na severovýchodní polovině území polojasno. Na jihozápadě místy s přeháňkami. Teploty klesnou na 6 až 2 °C, na severovýchodě až na 0 °C, ojediněle s přízemními mrazíky. Vát bude mírný severní vítr.  Během neděle jasno až polojasno, na jihozápadě zpočátku ještě se zvětšenou oblačností a s doznívajícími přeháňkami. Teploty vystoupí na 13 až 17 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

frame-scrollup