Během týdne přeháňky, ke konci na horách sněžení

Během týdne přeháňky, ke konci na horách sněžení
28.04.2014
Počasí během týdne s velkou oblačností a s přeháňkami, ke konci ochlazení a na horách sněžení

Během týdne bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže a ke konci týdne k nám začne od severu proudit studený vzduch a na hory se přechodně vrátí sněžení. Dnes, v pondělí, bude polojasno až oblačno, zejména odpoledne místy s přeháňkami nebo s bouřkami. Denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. V úterý a ve středu bude polojasno, zejména odpoledne postupně místy oblačno s přeháňkami nebo s bouřkami, ojediněle s krupobitím. Ranní teploty klesnou na 12 až 8 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C.

Ve čtvrtek očekáváme v Čechách oblačnou až zataženou oblohu s přeháňkami nebo s občasným deštěm, místy i s bouřkami. Na Moravě zpočátku polojasno a odpoledne postupně oblačno, místy s přeháňkami nebo s bouřkami. Ranní teploty vystoupí na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

V pátek očekáváme oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na východě území na 19 °C.

Během víkendu očekáváme oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, zpočátku ještě s občasným deštěm, na horách budou srážky přecházet ve sněhové. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Výhled na následující týden (od 5. 5.) naznačuje proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami a ranní teploty zpočátku okolo 4 až 0 °C, postupně 9 až 5 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 9 až 13 °C, postupně na 15 až 19 °C.  Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup