Během týdne postupné ochlazování

Během týdne postupné ochlazování
20.01.2013
Zpočátku týdne oblačno se sněžením, postupně polojasno a ochlazování

V pondělí bude zataženo s občasným sněžením, na jihovýchodě déšť se sněhem, nebo mrznoucí déšť. Pozor, může vznikat ledovka. Odpoledne a k večeru budou srážky na celém území přecházet ve sněhové. Ranní minima klesnou na 0 až -4 °C, na západě až na -6 °C.

V úterý a ve středu bude zataženo až oblačno, místy s občasným sněžením, nebo se sněhovými přeháňkami. Noční teploty nejčastěji klesnou na -4 až -8 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí v úterý na -6 až -2 °C, ve středu na -3 až -7 °C.

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno, místy se slabými sněhovými přeháňkami. Noční teploty klesnou ve čtvrtek na -7 až -11 °C, v pátek na -8 až -12 °C. Při zmenšené oblačnosti můžou teploty klesnout až na -14 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na -6 až -2 °C, v pátek o něco níže, na -8 až -4 °C.

Během víkendu očekáváme polojasno, jen ojediněle se slabými sněhovými přeháňkami. Víkend bude nejchladnějším obdobím v příštích dvou týdnech. Noční teploty klesnou na -11 až -15 °C a denní teploty vystoupí na -9 až -5 °C. 

Výhled na další týden naznačuje postupně zataženou oblohu se sněžením a noční teploty se budou postupně pohybovat mezi -2 až -6 °C a denní teplota vystoupí na -3 až 1 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup